INTRO

INTRO
W głowie pojawił się pomysł, żeby wypróbować nowy mikrofon i mikser.
Nauczyć się paru podstaw programu Reaper i stworzyć jakiś krótki fragment muzyczny do tego wszystkiego.
Tak pomyślałem, że fajnie, by było mieć własny wstęp do swoich produkcji.


Oglądałem najpierw przez trzy dni poradniki odnośnie programu Adobe After Effect i wybrałem gościa, który fajnie to tłumaczy i wszystko pokazuje kropka w kropkę, co zrobić, żeby uzyskać dany efekt.
Nie dziwie się, że ma ponad 159 tyś. subskrypcji na Youtube.

AVNISHPARKER

Z jego pomocą w piątek stworzyłem puste intro bez dźwięku jeszcze i muszę przyznać, że jak na pierwszą styczność z tym programem to dałem radę.
No, ale miałem dobrego nauczyciela.
Zostawiłem projekt i w sobotę zainstalowałem sobie próbną wersję Reaper`a i coś tam poklikałem na mojej klawiaturze K.ON i sprawdziłem, czy mikrofon nagrywa w programie i oglądałem poradniki, jak zniwelować dźwięki z otoczenia.
W niedziele o godzinie 18 wreszcie usiadłem i zacząłem testować dokładniej mikser Allen Heath Zedi FX10 i z tymi wszystkimi wtyczkami wyciągającymi dźwięki z otoczenia. 
Zjadało mi też połowę głosu, bo miałem ustawiony go za głośno z jednej strony, ale w końcu po dwóch godzinach bezskutecznej walki postanowiłem, że nagram sobie to bez tych wszystkich wtyczek. 
Ostatnia próba, bo kręcę w jedną i w drugą stronę wszystkimi gałkami już z zmęczenia, a chciałbym dzisiaj dodać te intro. 
No i się udało fajnie sobie wrzuciłem projekt do Adobe Audition.
Efekt był w miarę to sobie to tylko to trochę pogłośnić i ściszyć między tym co mówię i znów po wrzuceniu do After Effect`a widzę, że czyta mi dźwięk tylko z wyjścia, a nie z wejścia.
Kombinowałem, ale nic to nie dało, więc otworzyłem Reapera i coś tam zagrałem na szybko 6 osobnych dźwięków w formacie wav.
Znowu do Adobe Audition wrzuciłem mój nagrany wokal i połączyłem wszystko tak jak leci i wyłączyłem komputer.
Miałem dojść, ale na laptopie zrobiłem konwersję pliku z video i połączyłem z dźwiękiem no i właśnie to jest te moje dzisiejsze dzieło na szybko, bo od jutra muszę iść szukać nowej pracy :)
PEACE

Podobał ci się post?
Zostaw coś po sobie :D
Dziękuję i Pozdrawiam "

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza